Efektiviteti i ligjit per te drejten e informimit – 2017

image_pdfimage_print

Tashme eshte bere tradite qe Res Publica ne fund te cdo viti vlereson efektivitetin e ligjit per te drejten e informimit. Me mbeshtetjen e Civil Rights Defenders, sjellim nje tablo kritike ndaj ligjit dhe mangesive te tij. Teorikisht ligji eshte renditur si i gjashti ne bote per nga cilesia, por ky ligj nuk ka mekanizma te mjaftueshem per te garantuar transparencen e autoriteteve publike kur ato nuk kane vullnet te japin informacionet e kerkuara.

Per me shume klikoni ketu per te shkarkuar raportin.

Res Publica

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Duke vazhduar të përdorni faqen, ju pranoni përdorimin e cookies. me shume informacion

Ne perdorim cookie-t në këtë faqe interneti për t'ju dhënë mundësinë të shfletimit sa me efikas të mundshëm. Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe pa ndryshuar cilësimet e cookie-t tuaj ose klikoni "Pranoj" më poshtë, nese ju jeni dakord me këtë.

Mbyll